יום עיון למשקיפים ונציגי ציבור בועדות איכות הסביבה - 11 ביוני 2012


סיכום הכנס:

לאחר דברי ברכה מאת נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה, ואלכס קפלן, ראש אגף שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, הציגה מאיה קרבטרי, סמנכ"ל חיים וסביבה, סקירה קצרה בנושא ועדות איכות הסביבה – הרקע להקמתן, הבסיס החוקי לפעילותן, הרכבן, סמכויותיהן ותפקידי המשקיף ונציג הציבור.

אדר' איתמר בן-דוד מהחברה להגנת הטבע, תיאר את מפת האיומים לשטחים הפתוחים בישראל. בסקירתו, התייחס לסוגים שונים של איומים – תשתיות למגורים, תיירות חקלאות, תחבורה ועוד. אחריו, סקרה עו"ד שלי לב-שרמן מארגון אדם טבע ודין את החוקים המרכזיים העוסקים בהגנה על הסביבה ובריאות הציבור, והשלכותיהם לרשויות המקומיות, במגוון תחומים – איכות אוויר, רעש, תכנון ובנייה וכו'.

אדר' גיא נרדי, מנהל קהילת תל-אביב של החברה להגנת הטבע הציג את פרויקט "משמר הסביבה" – פעילות התנדבותית של תושבים העוקבים ומתעדים את העשייה הסביבתית ברשות המקומית, בין היתר באמצעות השתתפות בישיבות מועצה. אחריו הציגה סקרה תמר נויגרטן, מנהלת מקצועית של הקליניקה למדיניות סביבתית באוניברסיטת ת"א, את חוק המידע הסביבתי ואת יישומו ברשויות המקומיות. בדבריה, הסבירה תמר כיצד יכול לסייע לפעילותן של ועדות איכות הסביבה ובייחוד ולפעילותם של נציגי הציבור והמשקיפים.

יום העיון הסתיים בשיחה עם תמר זנדברג, חברת מועצת עיריית תל-אביב, ששוחחה איתנו על קידום יוזמות ברשות המקומית, ושיתפה אותנו בניוסיונה בגיוס תמיכה הציבורית ופוליטית לטובת קידום תחבורת אופניים בתל-אביב.

 

לצפייה במצגות:

ועדות איכות הסביבה בשלטון המקומי - מבנה וסמכויות, מאיה קרבטרי, חיים וסביבה

איומים סביבתיים בישראל - איתמר בן דוד, החברה להגנת הטבע, 

חקיקה סביבתית - עו"ד שלי לב-שרמן, אדם טבע ודין

משמר המועצה - אדר' גיא נרדי, קהילת תל-אביב של החברה להגנת הטבע

שקיפות סביבתית בשלטון המקומי - תמר נויגרטן, הקליניקה למדיניות סביבתית באוניברסיטת תל-אביב

מרעיון לביצוע: קידום יוזמות ברשות המקומית - תמר זנדברג, חברת מועצת עיריית תל-אביב

 

תמונות:

אדר' איתמר בן-דוד

עו"ד שלי לב-שרמן

אדר' גיא נרדי


חיים וסביבה | סעדיה גאון 26, ת.ד 2001, תל אביב 6713521 | טלפון: 03-5602256 | פקס: 03-5602104 | sviva@sviva.net
Life & Environment, 26 Sa'adia Gaon st., TelAviv 6713521 Tel: 972-3-5602256 Fax: 972-3-5602104 www.sviva.net

בניית אתרים